Aktualności i informacje

czwartek, 28 wrzesień 2023 06:10

Barwienie wody sieciowej - sprawdzanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej

  W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej dostarczana przez NEC - NYSA Sp. z o. o. może zmienić kolor. Związane jest to z badaniem szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze żółtozielonym, powinien zawiadomić Pogotowie Nyskiej Energetyki Cieplnej .
      Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach.
     Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców NYSY .W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu: 77 401 71 00 oraz 77 401 71 41. Natomiast w godzinach od 14.00 do 6.00 prosimy dzwonić pod numer tel. 77 401 71 25 . Można też przekazać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

    Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Jednocześnie informujemy, że zastosowany preparat używany jest głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych. Z góry dziękujemy za wszelkie informacje, które skierują państwo do NEC - Nysa.

Czytany 2177 razy