Aktualności i informacje

środa, 15 styczeń 2020 19:21

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy…

Jak co roku w miesiącu wrześniu pojawiają się pierwsze chłodne dni , to sygnały przypominające nam o zbliżającym się sezonie grzewczym. Dlatego chcemy przekazać mieszkańcom Nysy (korzystającym z ciepła sieciowego), że NEC – Nysa jest w pełni przygotowany do rozpoczęcia ogrzewania miasta. Zostały zakończone prace remontowe i inwestycyjne w tym przyłączenia nowych odbiorców – informuje Dyrektor ds. technicznych Krzysztof Leśniewski.

O dacie rozpoczęcia sezonu grzewczego obecnie nie ma zapisów w przepisach. Według Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 2007 roku, okres grzewczy to czas, "w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów". O terminie włączenia ogrzewania w mieszkaniach należących do spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej, czy będących w zasobach miasta/gminy decyduje zarządca.

Dlatego prosimy wszystkich lokatorów, aby zgłaszali do administratorów budynków, spółdzielni, zarządów wspólnot, chęć rozpoczęcia ogrzewania mieszkań.
Zgodnie praktyką z poprzednich lat, zarządca potwierdza gotowość swoich instalacji centralnego ogrzewania i zgłasza do NEC zapotrzebowanie na ciepło do swoich obiektów. Odbiorcy, którzy korzystają przez cały rok z ciepłej wody dostarczanej przez NEC, mogą otrzymać ciepło w każdej chwili.
Warto pamiętać, że grzejniki z chwilą uruchomienia systemu grzewczego nie zrobią się ciepłe we wszystkich mieszkaniach jednego dnia. Uruchomienie centralnego ogrzewania następuje stopniowo w ciągu 48 godzin.


Życzymy ciepła na czas jesienno-zimowy w sezonie 2019/2020.

Czytany 2567 razy