Aktualności

  

KOMUNIKAT NEC- NYSA SP. Z O.O.

 

Barwienie wody sieciowej 2020 r.

 

   

    W najbliższych dniach woda w sieci ciepłowniczej NEC- NYSA może zmienić kolor. Nie jest to jednak wynik awarii, a  badanie szczelności infrastruktury ciepłowniczej. Jeśli ktoś zobaczy płynącą wodę w kolorze jaskrawo żółtozielonym, powinien zawiadomić jak najszybciej  Nyską  Energetykę  Cieplną .

    Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo  pojawienia się zabarwionej wody w środowisku naturalnym, przestrzeni publicznej oraz kranach ciepłej wody użytkowej. Barwiona woda może pojawić się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w rurach i grzejnikach znajdujących się w mieszkaniach.

    Bardzo prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej żółtozielonej barwie. Liczymy tu bardzo na pomoc mieszkańców NYSY . W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu : 774017100, 774017107 oraz 774017124 albo przekazać wiadomość na adres e-mail: sekretariat1@nec.nysa.com.pl

    Środek wykorzystany do zabarwienia wody sieciowej nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, i nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. Rozkłada się pod wpływem światła Jednocześnie informujemy, że zastosowany preparat używany jest głównie do barwienia produktów chemii gospodarczej oraz do znakowania wody sieciowej systemów ciepłowniczych

 

                                                                                                                                   Zarząd NEC- Nysa Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

                Wizyta  firmy JCOAL z Japonii w NEC - Nysa

 

            Japońskie Centrum Energetyki Węglowej (JCOAL) wspierane przez rząd Japonii – Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI), Organizację Rozwoju Nowych Energii i Technologii Przemysłowych (NEDO) – od stycznia 2019 roku współpracuje w Polsce z Krajowym Ośrodkiem Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) Izbą Gospodarczą Ciepłownictwa Polskiego. W ramach współpracy polsko – japońskiej, przeprowadzono ankietę wśród polskich firm ciepłowniczych w celu pozyskania informacji, gdzie istnieją możliwości wykorzystania japońskich technologii i doświadczeń w eksploatacji do modernizacji urządzeń wytwarzających ciepło w Polsce. Prace poszukujące rozwiązań w związku z koniecznością redukcji emisji CO₂, ze względu na opublikowaną w styczniu 2019 roku ustawę kogeneracyjną (dodatkowo obowiązuje nowy dokument „ Polityka Energetyczna Polski2040”), spowodowały, że Nasza firma szuka innowacyjnych form wytwarzania energii cieplnej. NEC – Nysa w miesiącu październiku, za sprawą Prezesa Zarządu pana Artura Pawlaka, przystąpił do wyżej wymienionej ankiety. W dniu 17 grudnia 2019 roku w siedzibie NEC – Nysa odbyło się spotkanie z przedstawicielami JCOAL z Japonii. Japońskie Centrum Energetyki Węglowej reprezentowali panowie: Yasushi Kawamura – Asystent Sekretarza Generalnego Departamentu Współpracy Międzynarodowej oraz Tozo Otani – Menadżer Programowy Departamentu Zamorskiego Biznesu. W imieniu Spółki gości z Japonii przyjął Prezes Zarządu pan Artur Pawlak z udziałem kadry technicznej przedsiębiorstwa.                                                                        Gościom zaprezentowano NEC – Nysa sp. z o. o. w formie multimedialnej oraz oprowadzono po zakładzie.

                  

 Fot.: NEC-Nysa

 

 

Fot.: NEC-Nysa

            Panowie z JCOAL poinformowali Nas, że w wyniku analizy ankiet, zostaliśmy zakwalifikowani do tzw. „ kroku piątego”, gdzie znalazło się 5 firm z Polski. W ramach tego „kroku” goście z Japonii przyjechali z wizytą do Nysy w celu odbycia bezpośrednich rozmów z potencjalnym kandydatem (ten krok nazwano: „face to face hearing to candidate”) , który byłby partnerem w wykorzystaniu japońskich technologii. W najbliższych miesiącach powinna zakończyć się  selekcja kandydatów i JCOAL poinformuje  Nas o decyzjach. Na podstawie rozmów z panami Kawamura i Otani, liczymy, że decyzje mogą być dla NEC – Nysa optymistyczne...

Fot.: NEC-Nysa

  

 

ROZPOCZĘCIE SEZONU GRZEWCZEGO 2019-2020

OGŁOSZENIE

 

Nyska Energetyka Cieplna - Nysa Sp. z o.o. informuje, że od dnia 09.09.2019 r. rozpoczyna uzupełnianie wody w sieciach cieplnych i instalacjach wewnętrznych c. o..

 

 

___________________________________________________________________________________________

Poselska wizyta

 

W dniu 26 sierpnia odbyło się spotkanie z posłami: panem Pawłem Kukizem i panem Pawłem Grabowski reprezentującymi woj. Opolskie w Sejmie RP.

 

          Wizyta posłów związana byłaz informacją o staraniach się Nyskiej Energetyki Cieplnejo dofinansowanie do planowanej budowy farmy fotowoltaicznej na terenie firmy. Drugą kwestią, którą poruszono, była sprawa wzrastających „kar – opłat” za emisję dwutlenku węgla do atmosfery, o blisko 350% w porównaniu do poprzedniego roku. Posłowie poinformowali Prezesa Zarządu pana Czesława Biłobrana o zainteresowaniu się sprawą i zgłoszeniu uwag do prac nad ustawami w ramach nowego Parlamentu po wyborach na jesieni tego roku.

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________


W dniu 12.08.2019 r. dodano w zakładce Aktualności - Przetargi 

Przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej wolnostojącym obiektem węzła cieplnego – wymiennikowni ciepła, zlokalizowanej w Nysie przy ul. Ks. Norberta Bończyka.


___________________________________________________________________________________________

Nyska Energetyka Cieplna inwestuje w OZE

W dniu 30 lipca br. o godz. 11.00 w Rektoracie PWSZ  w Nysie przy ul. Armii Krajowej 7 odbyło się spotkanie poświecone budowie farm fotowoltaicznych jako źródła produkcji czystej energii. W spotkaniu wzieli udział: Sekretarz Miasta Nysy Piotr Bobak w imieniu Burmistrza, władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na czele z Rektorem panem prof. Przemysławem Malinowskim, spółki gminne: AKWA Wodociągi, EKOM i NEC Nysa jako pomysłodawca wyżej wymienionego przedsięwzięcia. Naszą spółkę reprezentowali: Prezes Zarządu Czesław Biłobran, z-ca dyrektora ds. technicznych Krzysztof Leśniewski oraz Ziemowit Chabiński i Mirosław Aranowicz. Ze strony Sejmiku Opolskiego udział wzięli radny, były vice marszałek Antoni Konopka w raz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego oraz OCRG z Opola. Dodatkowo w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm zajmujących się produkcją farm fotowoltaicznych.  Rozmowy dotyczyły możliwości pozyskania środków finansowych w najbliższej perspektywie finansowania ze źródeł Unii Europejskiej w latach 2019 – 2021. Ustalono, że w ciągu dwóch tygodni ma dojść do spotkania z Marszałkiem Województwa Opolskiego w celu ustalenia możliwości współfinansowania przedsięwzięcia poprzez priorytety wypracowywane w Urzędzie Marszałkowskim w ramach „odnawialnych źródeł energii” i walki o czystą energię
_______________________________________________________________________

 

W dniu 11.07.2019 r. odbyło się spotkanie z radnym Sejmiku Województwa Opolskiego (byłym wicemarszałkiem) panem Antonim Konopką.

Rozmowy prowadził Prezes Spółki z o.o. "NEC-Nysa" pan Czesław Biłobran z udziałem Kadry kierowniczej Naszej Spółki. Poza informacją o działalności firmy przedstawione zostały plany budowy farmy fotowoltaicznej o powierzchni 0,6 ha na terenie zakładu i staraniach o środki unijne w ramach projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii.


 

Dane kontaktowe:
NYSKA ENERGETYKA CIEPLNA - NYSA Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 10 a
48-300 Nysa
tel. +48 (77) 40 17 100    fax +48 (77) 40 17 110
e-mail: sekretariat1@nec.nysa.com.pl
Godziny pracy administracji: 07:00 - 15:00
Licznik odwiedzin:
Zgłaszanie awarii całą dobę: 77 401 71 00, 77 401 71 24